18.09.2023

Dlaczego warto wybrać agencję nieruchomości?

Dlaczego warto wybrać agencję nieruchomości?
Kupno lub sprzedaż nieruchomości nie jest procesem stresującym, jeśli towarzyszą Ci eksperci, którzy bazując na swoim doświadczeniu i wiedzy doskonale zarządzają procesem zakupu i sprzedaży.

Obie strony, kupujący i sprzedający, mogą zyskać, jeśli zatrudnią agenta nieruchomości do przeprowadzenia całego procesu kupna i sprzedaży nieruchomości.

Oto kilka powodów, dla których ważne jest, aby mieć u boku eksperta.

1. Dokumentacja

Twój agent jest zaznajomiony z całą procedurą, w tym procesie towarzyszy mu prawnik, a wszystkie usługi wliczone są w wysokość prowizji pobieranej na koniec procedury i ustalanej przed rozpoczęciem samego procesu .

Przegląd dokumentacji, przygotowanie jej do sporządzenia umowy sprzedaży, komunikacja z prawnikiem i urzędami w sprawie wszelkiej dodatkowej dokumentacji jest integralną częścią pracy pośrednika w obrocie nieruchomościami. Regularne oglądanie Twojej nieruchomości, jeśli jesteś sprzedawcą i odpowiedzialny dostęp do swojej nieruchomości, to ważny czynnik, który agent oferuje Ci w ramach swoich usług.

2. Komunikacja z klientami i skuteczne negocjacje

Ważnym czynnikiem przy zakupie i sprzedaży nieruchomości w negocjacjach. Agent nieruchomości nie jest przywiązany emocjonalnie i podchodzi do negocjacji racjonalnie, odpowiedzialnie i obiektywnie. Agenci mają doskonałe umiejętności komunikacyjne i wykorzystują je, aby zapewnić Ci najlepszą cenę zakupu.

Najczęściej najlepsze rezultaty osiąga się właśnie wówczas, gdy w roli mediatora uczestniczy doświadczony agent.

W bezpośrednich negocjacjach między sprzedającym a kupującym powstają subiektywne punkty widzenia, które mogą uniemożliwić samą sprzedaż, u agenta takie ryzyko nie istnieje.

3. Rzeczywista wartość rynkowa nieruchomości

Kompleksowe podejście do analizy rynku oraz znajomość lokalnych trendów cenowych nieruchomości daje agentowi możliwość realistycznego i trafnego doradzania w sprawie ceny nieruchomości.
Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, a agenci rozumieją, że wiele stron ustala cenę nieruchomości na podstawie tego, co uważają za prawidłowe lub tego, co widnieje w ogłoszeniach podobnych nieruchomości. To właśnie w tym momencie warto wysłuchać rad agenta w sprawie określenia ceny wywoławczej, która, aby proces kupna-sprzedaży był krótki, musi być realna i zgodna ze stanem nieruchomości.

Z drugiej strony agent nigdy nie sprzeciwi się woli sprzedawcy i dostosuje się do warunków postawionych przez klienta, jednak fachowe porady poparte argumentami to coś, co można uzyskać jedynie od doświadczonego agenta, który zna rynek, na którym działa. działa bardzo dobrze.

4. Rynek dzisiaj

Często statystyki są mylące, ponieważ odnoszą się do kategorii nieruchomości w ogóle. Przykładowo ceny wszystkich mieszkań wzrosły o 10% w porównaniu do roku poprzedniego. Chociaż średnia może być taka, określenie ceny każdej nieruchomości może bardzo różnić się od samej średniej statystycznej.
Niektóre nieruchomości, które posiadają doskonałą mikrolokalizację oraz są doskonale i nowocześnie wyposażone, potrafią odnotować znacznie większy wzrost cen niż statystyczna średnia, natomiast niektóre nieruchomości wymagające większych dodatkowych inwestycji mogą mieć realną cenę niższą od średniej.

Właśnie w tym miejscu agent może bardzo pomóc w jak najszybszym znalezieniu kupca na Twoją nieruchomość.

5. Życzenia Klienta

Agent posiada dużą bazę potencjalnych nabywców Twojej nieruchomości. Właśnie z tego powodu mądrze jest zatrudnić agencję, niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą, czy kupującym. Ponieważ jeśli jesteś sprzedającym, agent wyśle Twoją nieruchomość do znacznie większej liczby potencjalnych nabywców niż Ty, jeśli sam sprzedajesz nieruchomość. Jeśli jesteś kupującym, możesz być jednym z pierwszych, którzy otrzymają doskonałą ofertę nieruchomości, która właśnie pojawiła się na rynku, właśnie dlatego, że jesteś w kontakcie ze swoim agentem, który zna Twoje pragnienia i potrzeby.

Podsumowując, wynajęcie agencji nieruchomości to doskonały wybór zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego. Zmniejsza ilość stresu w samym procesie kupna-sprzedaży, a co najważniejsze minimalizuje możliwość wystąpienia błędów w umowie lub niewystarczającego zgromadzenia dokumentacji związanej z przedmiotem.