07.07.2022

Połączenie komunikacyjne wyspy Pag

Połączenie komunikacyjne wyspy Pag
Wyspa Pag jest jednym z najpopularniejszych letnich miejsc w Chorwacji. Pag położony jest na północnym Adriatyku i jest piątą co do wielkości chorwacką wyspą, ale ma też najdłuższą linię brzegową - 269,2 km. Dwa największe miasta na wyspie Pag to Pag i Novalja, ale na wyspie jest też wiele mniejszych miast, które latem są ulubionymi celami turystycznymi.

Jeśli przyjedziesz na Pag samochodem, nie musisz się martwić, ponieważ wyspa jest połączona z lądem mostem Pag w południowo-wschodniej części wyspy.

Na wyspę Pag można dostać się dwiema liniami morskimi – w Novalji i Žigljen. W Novalji jest to odpowiednie dla tych, którzy przybywają katamaranem z Rabu lub Rijeki, a promy odpływają z portu Žigljen do Prizny, najbliższego miejsca na lądzie.

Jeśli przyjeżdżasz do Pagu z lotniska w Zadarze, możesz najpierw udać się na dworzec autobusowy w Zadarze, a następnie pojechać autobusem z Zadaru do Pagu lub wypożyczyć samochód na lotnisku. Dojazd z Zadaru do miasta Pag zajmuje 1 godzinę, a do Novalji 1 godzinę i 30 minut.